The Passion is echt

29 maart 2013 | 0 reacties

Met een groep van ongeveer vijfentwintig mensen zijn wij vanuit Noordwijk naar The Passion in Den Haag gegaan. Van tevoren hing er een opgewonden sfeer, alsof wij op schoolreis gingen. Wij hadden er zin in. Aangekomen in donker Den Haag volgenden wij één van onze groepsgenoten, die met haar opvallende witte muts met pompom uitverkoren was als reisleidster.

Voorbij het Binnenhof, zagen wij een groeiende mensenmassa zich verdringen bij de hofvijver. Wij volgden de witte pompom, maar konden aan het water geen plaats vinden, die ook voor de kinderen die met ons meegekomen waren geschikt was. Zij konden niets zien.
Nog tussen de mensen ingeklemd maakten wij het welkom mee. Het ging beginnen, hier waren wij voor gekomen.  O ja, er moest ook nog geoefend worden met het publiek voordat het programma van start kon. Op het grote scherm stond het woord ‘Barabbas’, of wij dat heel hard wilden roepen bij de scene met Pilatus. Om mij heen ontwaarde ik enige onrust, net als in mijzelf. Dit wilde ik helemaal niet, ik wilde helemaal geen ‘Barabbas’ roepen. Ja, en natuurlijk, kwam daarna op het scherm de woorden: ‘Kruisigt hem!’ of wij dat ook even wilden oefenen.

Ik kreeg het niet over mijn lippen. Hier wilde ik niet bij horen en ja, ook de kinderen konden niets zien. Wij keerden om en vonden aan de rand van de massa een ruime plek met hekje waarop de kinderen konden staan.  Er was een afstand gekomen tussen de massa en ons groepje. Voor ons langs schuifelden mensen met zwaar beladen boodschappentassen. De winkels waren gewoon open.  Precies voor ons werd een man onwel, die na de nodige medische aandacht, dankbaar en blij opstond.

In de verte hoorden wij ‘Barabbas’, en ‘Kruisigt hem…’ .Wij hielden onze mond en bleven stil.
Het verhaal van Jezus laatste uren is blijkbaar zo sterk, dat het alle werkelijkheden, van winkelend publiek, tot aandachtige hulpverleners doorkruist en dat het zo diep in de ziel gekerfd is, dat je zelfs het als spel niet domweg mee kan spelen.  Ik hoop dat dit verhaal, hoe dan ook, altijd door verteld zal worden.

0 Reacties

Plaats Een Reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *